Богдані́вка — село в Знам'янському районі Кіровоградської області (Україна).

Населення — 4524 осіб.

Орган місцевого самоврядування — Богданівська сільська рада.

Село Богданівка розташоване на південній околиці Чорного лісу. На західній стороні Чорного лісу брала з під гірських джерел свій початок річка Богданка. Нижче за течією розташоване село Цибулеве. Течія річки проходила балкою, яка починається біля байрачка, що зветься нині Сичеве. На четвертому кілометрі своєї течії річка Богданка впадає в селі Цибулевому в річку Інгулець(становить його праву притоку). На сьогоднішній день річка Богданка у верхній своїй течії пересохла.

Через село проходить залізниця, зупинний пункт Богданівкаі станція Чорноліська.

Село Богданівкаяк адміністративно-територіальна одиниця в його нинішньому розташуванні засноване 1909 року вихідцями із сусіднього села Цибулевого, хоча на цьому місці села й хутори існували ще в 18-19 століттях.

Потьомкін ще 1788 року передав у відомство Чорноморського адміралтейського управління 552 своїх селян із Красносільських маєтностей, яких було поселено в слободах Знам'янка, Богданівна та Водяне (нині села Знам'янського району Кіровоградської області).

На залізниці Знам'янка—Фастів, відкритій 1876року, виникла станція Богданівка, навколо якої згодом розрослося село.

На території села розташована також залізнична станція Чорноліська (до 1980року—Хирівка).

Богданівська загальноосвітня школа №1 носить ім'я українського педагога,Героя Соціалістичної Праці Івана Гуровича Ткаченка.

Символіка

Герб

Золотий вузький косий хрест, переплетений у середохресті золотим кільцем, ділить щит на 4 частини: верхню червону, бічні зелені і нижню чорну. У червоному полі дві срібні з'єднані укорочені крокви, увінчані золотим розширеним хрестом, в обох зелених полях - по золотій бджільницькій колоді, у чорному полі - золотий дуб. Щит облямований золотим декоративним картушем і увінчаний золотою сільською короною.

Герб символізує походження назви (гербовий знак Абданк гетьмана Богдана Хмельницькогоі бджільницькі колоди) та основного економічного фактору, який спричинив його відродження і розвиток - значного залізничного вузла (переплетений кільцем косий хрест). Золотий дуб на чорному тлі символізує Чорний ліс, біля якого розташоване село.

Прапор

Квадратне полотнище розділене жовтим косим хрестом, переплетеним у середохресті жовтим кільцем на 4 частини: верхню червону, бічні зелені та нижню чорну; ширина смуг хреста та кільця складає 1/10 сторони полотнища, зовнішній діаметр кільця - 1/3 сторони полотнища.

Кiлькiсть переглядiв: 1220